Monday, February 27, 2017

اطلاعات مفید درباره تاج گل و خرید تاج گل


در این مطلب گل فروشی رضوان  اطلاعات مفیدی را درباره تاج گل در اختیار شما قرار می دهد  که قبل از خرید تاج گل باید به یکسری از نکات توجه کنید تا بتوانید نسبت به بودجه وسلیقه خود خرید متفاوت وخوبی را داشته باشید 

تاج گل

تاج گل های موجود در گل فروشی ها عموما برای مراسم سوگواری و یا مراسم عروسی و جشن ها ی شما طراحی شده است که نسبت به سلیقه و بودجه شما گل آرایی و برگ آرایی میشود. تاج گل ها معمولا از پایه های چوبی و یا فلزی استفاده میشود اما به دلیل گل آرایی و برگ آرایی کردن تاج گل پایه ی آن دید چندانی ندارد مگر اینکه از گل آرایی خاصی استفاده شده باشد که در آن صورت از پایه ی چوبی استفاده می شود که دیده شدن چوب پایه ی تاج گل بخشی از زیبایی تاج محسوب میشود.
بعد از انتخاب پایه گل قسمت برگ آرایی تاجگل است که متشکل شده است از  برگ ها ی تازه و سبز رنگ که به طور یکنواخت روی پایه سوار میشوند و با سیم های نازک که دید چندانی ندارد به پایه متصل می شود.بعد از برگ آرایی مرحله قرار دادن گل ها و گل آرایی است البته طبق فرهنگ ما ایرانی ها بسته به نوع مراسم, که مراسم ختم باشد و یا جشن و عروسی گل های استفاده شده هم متفاوت است 
تاج گل ترحیم


برای مراسم ختم معمولا از گل های گلایل شب بو لیلیوم, آنتوریم, ژربرا, داوودی,استرزیا و مریم استفاده میشود  که ساقه این گل ها درون اسفنج مرطوبی که که وسط تاج گل قرا میگیرد فرو میرود,و همین رطوبت و خیسی اسفنج باعث آب رسانی به گل و در نهایت  طول عمر بیشتر تاج گل می شود. همچنین  انتخاب رنگ گل های استفاده شده را میتوانید هنگام خرید از گل فروشی ها, بسته به سلیقه خود سفارش دهید. این نوع تاج گل  قسمت ورودی مسجد,درب منزل خانواده متوفی گذاشته می شود. و یا نوع دیگری از تاج گل که جلوی اتوبوس حامل بستگان متوفی که به سمت بهشت زهرا و محل خاکسپاری در حرکت هستند نصب می شود.که البته ساختار آن متفاوت خواهد بود.
تاجگل هایی که برای مراسم عروسی استفاده می شود ومعمولا در قسمت ورودی تالارو… قرار میگیرد از گل های شاد و زیبا مانند گل رز,ارکیده ودیگر گل ها  به رنگ های متنوع  و شاد استفاده کرد.
نکته بسیار مهم درباره تاجگل ها این است که : قیمت هرتاج گل نسبت به جنس پایه ای که استفاده شده,اندازه پایه گل و تعدا شاخه گل های استفاده شده متغییر است و طبق قیمت روز بازار گل محاسبه می شود. 
نکته لازم به ذکر: تاج گل ها در انواع مختلف یک طبقه,دو طبقه و سه طبقه طراحی میشود 

منبع :وبلاگ گل فروشی رضوان.No comments:

Post a Comment